Drukarka fiskalna epson

We wszystkich sklepach, także internetowych, lecz i w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich a różnych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż użytkownicy nie jednak pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w składzie, to dokładnie oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla użytkownika także możliwość drukowania paragonu dla posiadacza kasy. Jednocześnie to posiadacz kasy ustala, czy paragony ludzie do rozliczeń z fiskusem, planują być dawane na indywidualnej rolce w możliwości papierowej, lub może winnym stanowić wyłącznie umieszczane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego właściwości. Grupa klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, że to dodatkowy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej a za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe wysyłają swoich pracowników do sklepów, na stoiska w miastach handlowych czyli do momentów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest forma, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i kupujący go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się szukać w publicznym miejscu, i klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który że stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której potrafi otrzymać udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru bądź usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na ścianie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą zabawy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał zmienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.